Nick:  
Pass:     
Register Help Member List View New Posts View Today's Posts

Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vindor.ro - magazin de vinuri online
26-11-2009, 07:17 PM (This post was last modified: 26-11-2009 09:12 PM by kpac.)
Vindor.ro - magazin de vinuri online
S-a deschis un magazin on-line de vinuri in piatra. Ce parere aveti? o sa comandati ceva pt sarbatori ? :beer2: :eusa_dance:

http://www.vindor.ro
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
02-12-2009, 08:16 PM
RE: Vindor.ro - magazin de vinuri online
am intrat si eu pe magazinul asta. sincer sunt vinuri care nu le-am vazut deloc in magazine si cu preturi putin mai piperate. e interesant oricum
Find all posts by this user
03-12-2009, 10:54 AM
RE: Vindor.ro - magazin de vinuri online
trebuie sa ai bani! cu un venit sub orice critica, nu prea poti sa-ti cumperi nimic de acolo!

ANTI INCOMPETENŢĂ
05-12-2009, 10:44 PM (This post was last modified: 05-12-2009 10:47 PM by habemus.)

Este ok idea de magazin exclusivist. Daca vrei preturi mici ai cel putin 2 variante: cumperi vin la pet de la taraba din piata sau te duci intr-un supermarket si gasesti ceva asemenator si pe acolo. Dar daca pretentiile cresc atunci trebuie sa gasesti alte solutii. Si tocmai aici intervine vindor. Iti garanteaza un vin excelent, la un pret pe masura. Felicitari managerului.
Problema este ca magazinul online nu se ridica - si aici ma refer ca imagine - la nivelul produselor comercializate. Este ca si cum ai cumpara un Bentley de la taraba.
Designul este auster si nu te ajuta sa-l vizitezi. Intrebare pentru designer: de ce ambele butoane de cumpara si detalii duc in aceeasi pagina? Eu nu sunt un cunoscator de vinuri, dar imi plac vinurile rosii, seci. Nu am posibilitatea sa filtrez dupa aceste 2 caracteristici. Si probleme mai sunt. Si de ce primesc newsletter de la aceasta dresa fara sa-mi fi manifesta dorita de abonare si fara sa primesc mail de solicitare acord?
Ca sa revin la design, iarasi o sugestie pentru designer: site-ul este prea "patrat", oare de ce vinul se bea numai din pahare rotunde, cu forme echilibrate, si nu se bea din pahare patrate?
23-01-2010, 02:40 PM
RE:
Imi pare rau ca intervin cu o atat de mare intarziere dar, in calitate de manager al magazinului online http://www.vindor.ro , ma simt obligat sa raspund, atat pentru critici cat si pentru laude.
Am initiat acest proiect din pasiune pentru vinul bun si cu speranta ca mai multi iubitori de vin vor avea acces mai facil la vinurile pe care si le doresc. Ceea ce pare in Piatra Neamt un magazin exclusivist este de fapt o normalitate intr-o tara dezvoltata sau chiar intr-un oras mai prosper din Romania. Pana la urma trebuie sa acceptam ca si in acest domeniu calitatea determina preturile.
S-au pus doua butoane diferite la un produs, detalii si cumpara, pentru ca o persoana care vrea sa cumpere sau numai sa studieze produsul, sa aiba o cale cat mai clara de urmat. Asa ni s-a parut normal.
Exista optiune de selectie vinuri seci si separat selectie de vinuri rosii. N-am vrut sa incarcam schema cu una cumulata pentru ca oricum aproape toate vinurile sunt seci si majoritatea sunt rosii. Astea-mi plac si mie.
Poate ca maniera in care am trimis newsletter nu a fost cea mai eleganta dar am postat la vedere optiunea de dezabonare si am considerat ca este acceptabil.
Aceasta prima varianta de design pare simplista dar era important sa-i dam drumul si apoi sa perfectionam, vinurile si cei ce si le doresc conteaza cel mai mult.
25-01-2010, 06:36 PM (This post was last modified: 25-01-2010 10:29 PM by habemus.)

Partea de filtrare multipla este o facilitate si nu o actiune in plus. Este ca si cand ai merge la un magazin, ai vrea sa-ti cumperi o pereche de pantofi negri marimea 43, iar vanzatoare iti prezinta toti pantofii(albi, rosii, violet- ca tot e la moda), toate marimile si - intr-un tarziu sa ajungi si la marimea care te intereseaza. Cat despre o actiune plasata pe 2 butoane, hmmm. Aici este de discutat . Nu se poate incadra nici la facilitate de vizitare si nici la . oare la ce?

(23-01-2010 02:40 PM)marsim Wrote:  Imi pare rau ca intervin cu o atat de mare intarziere dar, in calitate de manager al magazinului online http://www.vindor.ro , ma simt obligat sa raspund, atat pentru critici cat si pentru laude.
Am initiat acest proiect din pasiune pentru vinul bun si cu speranta ca mai multi iubitori de vin vor avea acces mai facil la vinurile pe care si le doresc. Ceea ce pare in Piatra Neamt un magazin exclusivist este de fapt o normalitate intr-o tara dezvoltata sau chiar intr-un oras mai prosper din Romania. Pana la urma trebuie sa acceptam ca si in acest domeniu calitatea determina preturile.
S-au pus doua butoane diferite la un produs, detalii si cumpara, pentru ca o persoana care vrea sa cumpere sau numai sa studieze produsul, sa aiba o cale cat mai clara de urmat. Asa ni s-a parut normal.
Exista optiune de selectie vinuri seci si separat selectie de vinuri rosii. N-am vrut sa incarcam schema cu una cumulata pentru ca oricum aproape toate vinurile sunt seci si majoritatea sunt rosii. Astea-mi plac si mie.
Poate ca maniera in care am trimis newsletter nu a fost cea mai eleganta dar am postat la vedere optiunea de dezabonare si am considerat ca este acceptabil.
Aceasta prima varianta de design pare simplista dar era important sa-i dam drumul si apoi sa perfectionam, vinurile si cei ce si le doresc conteaza cel mai mult.
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

piatra-neamt.net © 2007-2013