Nick:  
Pass:     
Register Help Member List View New Posts View Today's Posts

Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Publicitate in kaufland
09-10-2008, 01:57 PM
Rainbow Publicitate in kaufland
Bre, cat e alba, cat e neagra, eu am gasit o firma care face publicitate in kaufland, in piatra, pe display-uri de alea, ca la tigari sau cafea si va intreb care ati mai apelat la servicii de genul asta(?). Ma intereseaza sa stiu daca sunt seriosi si daca reclamele facute inainte de casele de marcat sunt eficiente. Care stie cursuri de publicitate sau are cunostinte, sa-mi arunce si mie ceva, rog. Pentru ca nu-mi convine sa arunc paralele si sa nu se uite nimeni la reclama mea. Eu am o firma de textilarie in Neamt si stiu ca publicitatea cu fluturasi si afise nu prea da roade. Cineva mi-a recomandat reclamele pe display-uri in magazine si vreau sa stiu pe ce dau paralele.

Muzica nu ucide - recenzii, pamflete, anti-recenzii, interviuri si articole despre muzica: muzica nu ucide . Flocks and pockets in the ground. between the dead and the livings.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
09-10-2008, 03:10 PM
RE: Publicitate in kaufland
pai fa si tu o socoteala!
-reclamele is puse la casele de marcat deci 7 clienti din 10 casca ochii automat acolo. eu unu cat stau la rand si pierd vremea (cel putin 5-10minute) ma uit si la alea;
-cand e foarte aglomerat (orele 16-21) sunt mari sanse ca 9 clienti din 10 sa se uite la ele;
-cat sunt de seriosi? trebuie sa te convingi singur .te duci la magazin 3-4zile una dupa alta si urmaresti cum sta treaba.

== Shuriken is negru in ceru' gurii Shuriken ==
09-10-2008, 06:04 PM
au impact acele reclame de la casele de marcat , cele de pe cuburile publicirtare , si la soferi cele puse pe ecranele electrnice din oras
Visit this user's website Find all posts by this user
10-10-2008, 09:47 AM (This post was last modified: 10-10-2008 09:57 AM by gholem.)
Multam!
:)
Am mai intrebat si in alte parti si e linistitor raspunsul. "E o buna modalitate de promovare a afacerii tale si rezultatele sunt - intr-o masura aapreciabila - in favoarea celui ce-si promoveaza serviciile/produsele prin aceasta cale". So me happy now!
Treaba era ca nu stiam cat de bine are sa se comporte al'-mai-mare din kaufland. Da' e ok, am vorbit ieri si cik se merita. Mi-a facut si lipeala cu teledata, aia de au display-urile in kaufland si se numeste ca-s in business :D. Si ce sa vezi, au si site astia de la teledata, adica teledata.ro (da' nu pun linku', ca e evident), carevasazica imi convine si multam de ajutor!
A! Si ca dovada ca n-am sa mor prost :P am aflat ca treaba asta se numeste publicitate indoor si, conform astora de la teledata "Din datele preluate de la Kaufland Romania SCS traficul mediu pe locatie este de 9.250 pers/zi, 277.500 pers/luna si 3.330.000 pers/an. Durata standard a unui spot publicitar este de 15 secunde, acesta urmand sa apara la fiecare 6 minute, acest timp este calculat si garantat la capacitatea maxima de spoturi publicitare afisate intr-o singura locatie), adica de 150 de ori zilnic." Carevasazica se merita investitia.

Muzica nu ucide - recenzii, pamflete, anti-recenzii, interviuri si articole despre muzica: muzica nu ucide . Flocks and pockets in the ground. between the dead and the livings.
10-10-2008, 10:41 AM
9250 persoane/zi in orasele mari.

== Shuriken is negru in ceru' gurii Shuriken ==
10-10-2008, 10:55 AM
(10-10-2008 10:41 AM)ciki_cean Wrote:  9250 persoane/zi in orasele mari.

Adevarat, dar macar in weekend-uri sa fie vreo treaba. Toti care nu pot in timpul saptamanii sa-si faca cumparaturile se duc la sfarsitul saptamanii si baga la cos. Si stau la casele de marcat. :D Si, oricum, din cate stiu, in Piatra tot sunt cativa clienti pe zona Kaufland. Sau ar trebui sa fie!

Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

piatra-neamt.net © 2007-2013