Nick:  
Pass:     
Register Help Member List View New Posts View Today's Posts

Post Reply 

Thread Rating:
  • 3 Votes - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ski in Piatra-Neamt
18-12-2009, 10:23 PM
RE: Ski in Piatra-Neamt
Problemă - cam scump 10 lei o urcare cu telescaunul:snork_boes:. Nu mi se pare normal să dublezi preţul faţă de anul trecut în condiţiile în care veniturile noastre au rămas aceleaşi sau poate chair sau micşorat. S-ar părea că skiul la Piatra Neamţ devine o chestie destul de exclusivistă, pentru că nu ştiu câţi dintre noi putem plăti banii aceştia. Asta e viaţa. ne vedem în Bucin. Cu stimă.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
18-12-2009, 11:22 PM
.investitia nu se recupereaza in acelasi sezon, la 10 lei telescaunu, acces cu gondola in conditii de zapada aproape gratis ma face sa ma indrept spre Malini aceeasi distanta sau Gura Humorului
19-12-2009, 09:22 AM
functioneaza telescaunul azi? daca da de la ce ora?un rasp va rog
19-12-2009, 11:00 AM
da, functioneaza de la ora 10 la 18, cam asa se spunea! cat despre preturi, sunt cele mai mici din tara!

ANTI INCOMPETENŢĂ
19-12-2009, 01:09 PM
se vad ceva turisti (sau pietreni) la schi! daca vremea va tine totusi cu noi, poate macar 1/2 din cati au fost anul trecut vor fi si anul asta!

ANTI INCOMPETENŢĂ
19-12-2009, 08:34 PM
Haideţi să nu ne mai dăm singuri palme la fund şi să facem exces de patriotism local în legătură cu pârtia noastră. Preţurile nu sunt nici pe departe cele mai mici din România, din contră probabil se doreşte amortizarea investiţiei din primul an de funcţionare. Probabil se aşteaptă ca toţi şmecherii care se duceau la ski pe Valea Prahovei să se mute la P. Neamţ dar va fi o mare deyamăgire, pârtia va fi goală. Probabil cu schiul se va da domnul PRIMAR iar cu plăcile de snow BĂIEŢII de la PERLA INVEST.
Revenind la preţuri, sunt nesimţit de mari şi nu sunt în concordanţă nici cu serviciile oferite:
- vezi calitatea jalnică a zăpezii(dezinteresul şi neglijenţa în prepararea pârtiei)
- vezi scaunele de la telescaun care astăzi la orele 15 aveau zăpadă îngheţată de un lat de mână.
- vezi lipsa serviciului salvamont şi multe altele.
Dar avem PREŢ BETON la urcare ca să crească curu mare de Crăciun celor din primărie şi celor de la PERLA INVEST . BRAVOOOOOO TĂTICU!
O ultimă propunere şi în acelaşi timp o întrebare: noi ăştia mai amărăşteni din P. Neamţ putem să ne dăm cu telescaunul cu plate în rate.
19-12-2009, 09:45 PM
La punctul 2 exagerezi. Eu m-am dat la ora 11 jumate dimineata si erau destul de curate, doar putin gheata intre cutele de la cusaturi.

La restul sunt de acord, pretul foarte mare la telescaun, practic te obliga sa urci si sa cobori cu instalatia lor, dar daca omul vrea doar sa urce si pe urma sa-si rupa gatul pe partie ?
Asa si la telegondola, eram cu un amic si am vrut doar sa urcam, de coborat o luam pe drum, ni s-a spus ca nu exista bilet doar dus. Am vrut sa iau o cartela dus intors sa o folosesc odata eu, odata colegul dar explicatia cum ca nu se poate a venit imediat: aparatele stiu cand e codul de urcare si cand e de coborare.
WTF man ? WTF !

Flickr
Visit this user's website Find all posts by this user
20-12-2009, 09:56 AM
pai ala de la Perla trebuia imediat pus la punct! cum adica dus-intors? sunt si bilete de dus, si de intors, si de ambele!
si da, preturile sunt exagerate, astia si-au pierdut simturile, ii indeparteaza pe turisti, ii directioneaza la Campulung Mold. si Vatra Dornei sau chiar la Slanic Moldova!

ANTI INCOMPETENŢĂ
20-12-2009, 12:45 PM (This post was last modified: 20-12-2009 12:48 PM by AndreiNedelcu.)

Eu am intrebat daca au doar dus iar cucoana de acolo a spus ca nu are decat bilet complet. Sa ma cert acum cu femeia ?

Flickr
20-12-2009, 12:56 PM (This post was last modified: 20-12-2009 12:58 PM by ciki_cean.)
nu mai dau decat dus-intors la telegorgonzola!o porcarie. iar telescaunul parca era 3-4lei doar dus acu te obliga si la ala cu 10lei dus-intors?
as comenta mai multe dar ma abtin! ce as mai comenta ,mai ales despre dezapezirea strazilor orasului , dar iarasi ma abtin ca parca simt ca-mi vine asa un fior de boraciune !

iar tu ionutz_fii am mai zis intr-un post "pacat de tine" ,dar te contrazici de la o zi la alta: mai sus " cele mai mici preturi din romania" peste cateva ore "preturi exagerate".

== Shuriken is negru in ceru' gurii Shuriken ==
20-12-2009, 07:39 PM
exagerate pt. ce se ofera in piatra neamt! si sunt cele mai mici din romania, dar in romania sunt conditii mult mai bune decat la noi! si oricum, nu dau 2 lei pe partia noastra , atat vreme cat avem de platit peste 20 de ani pt. ea!
p.s.:habar n-am sa schiez, asa ca poate sa coste si 1500 ron/tura!

ANTI INCOMPETENŢĂ
20-12-2009, 07:50 PM
Stai ca nu inteleg!Cum adica dus-intors si la telescaun?
Nu toti avem burta lui pinalti,si chiar preferam (unii dintre noi) sa facem cativa pasi pe jos,inainte de a ni se atrofia complet picioarele.
20-12-2009, 08:38 PM
.am fo azi la Malini partia comparabila cu cea de la P Neamt.preturi ski lift modern:2 lei, la abonament de 5 urcari a sasea moca, primaru (cu burta desigur, semana cu mos Craciun ) printre turisti, nice ! faza e ca fara zapada si temperaturi negative nimeni nu poate face ski alpin :((
20-12-2009, 08:52 PM
pt cine nu stie unde se afla malini e pe la vreo 10 km de falticeni o comuna mica din jud sv

proud to be nemtean
21-12-2009, 02:29 PM
daca e scump curentu "sa oblige 10 sclavi mauri sa traga de cablu" sa mearga telescaunul si poate mai scad si preturile! am auzit ca prin poiana brasov parca , sau ceva pe acolo , tura de telescaun sau teleski e vreo 3-4ron dus! noi suntem mai cu motz.

21-12-2009, 02:38 PM
prin tara se fac puncte sau ceva de genul asta, iar pe baza acestora se pot face calatorii!

ANTI INCOMPETENŢĂ
22-12-2009, 01:20 AM
Ce vrei dom'le, doar e statiunea Piatra-Neamt, preturi ca atare, sa nu ne mai plangem.

Flickr
23-12-2009, 02:57 PM
Are cineva idee daca se fac si abonamente, ca pe o partie normala de ski? Nu mi se pare normal sa-mi cumpar 10 bilete in loc sa-mi iau abonament. Tocmai am venit de la Jasna (Slovacia) unde vineri s-a deschis sezonul. Preturi: 10 euro o tura iar abonamentele de la 19 la 30 de euro pe zi, in functie de perioada si de numarul de zile. Unii ar zice ca e scump dar trebuie stiut ca doar la Jasna sunt peste 30km de partii, iar abonamentul e valabil pentru inca 4 statiuni de ski. Vineri, pentru ca a fost prima zi de ski din sezon, pretul abonamentului a fost 1 euro.
23-12-2009, 03:58 PM
la teleschi exista un abonament de 50 ron care include 10 sau 12 (nu mai tin bine minte) urcari adica 5 lei urcarea mi se pare un pret ok :)

Evenimente din Piatra Neamt
23-12-2009, 04:35 PM
O veste buna. Multumesc de informatie. Acum sa asteptam sa se raceasca iar afara, sa ninga si sa mai bage si tunurile ceva ca sa scoatem schiurile pe partie.
23-12-2009, 06:09 PM
pai mai elias jumate din 10ron e 5ron deci nu e nici o smecherie cu abonamentul (poate doar ca urci si nu esti obligat sa si cobori)

24-12-2009, 11:31 AM
sa nu plangem dupa zapada care se topeste! sa vedeti ce aiurea e pt. aia din statiunile de pe valea prahovei, se vede pe web!
in alta ordine de idei, pt. anu' viitor cand va reveni zapada si ati vrea sa schiati: magazin de inchiriere si vanzare echipament - langa jandarmerie!

ANTI INCOMPETENŢĂ
27-12-2009, 03:13 PM
ninge de cateva ore, dar pacat ca nu o sa tina decat cateva zile ninsoarea
27-12-2009, 03:39 PM
Macar pana de revelion sa tina. :D

Acelasi om dar putin mai ciudat.
28-12-2009, 12:04 AM
(23-12-2009 03:58 PM)elias03 Wrote:  la teleschi exista un abonament de 50 ron care include 10 sau 12 (nu mai tin bine minte) urcari adica 5 lei urcarea mi se pare un pret ok :)
Exista teleski ? Stiam doar de telescaun si telegondola.
Se poate ajunge in varful partiei si cu telegondola?
28-12-2009, 11:50 AM
da, se poate ajunge! dar de la gara, nu din alta parte!

ANTI INCOMPETENŢĂ
28-12-2009, 01:32 PM
nu exista teleski a vrut sa zica telescaun!

28-12-2009, 05:35 PM
Ce mai teapa am tras azi pe partia din Piatra Neamt.
Ati uitat sa scrieti pe forum , sau poate nu am citit eu cu atentie, telescaunul si telegondola sunt in REVIZIE ! :lol:
O zi cu zapada cat de cat ( are cam 7-8cm, dupa ce calci zapada se vade iarba!) si telescaunul este in revizie, nu am intalnit pe nici o partie din Romania, cei drept de 3ani nu am fost pe nici una, sa nu-ti vezi interesul - sa-ti scoti investitia. Oricum am facut o coborare - dupa aproape o ora de urcat cu schiurile in spinare si mi-a ajuns. Zapada este putina si la orice cristianie dai de iarba sau pietris.
Sunt un mic masochist si voi incerca si maine pt ca de poimaine o sa vina ploile.
28-12-2009, 07:54 PM
lunea telescaunul si telegondola sunt in revizie!
in rest, asta cam este !

ANTI INCOMPETENŢĂ
28-12-2009, 08:54 PM
daca cautai pe site vedeai ca in programul telegondolei era acasta zi d luni ca zi de revizie
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

piatra-neamt.net © 2007-2013