-= www.Piatra-Neamt.net =-  Forum nemtean
Ciclism - Printable Version

+- -= www.Piatra-Neamt.net =- Forum nemtean (http://www.piatra-neamt.net/forum)
+-- Forum: Sport (/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Forum: Alte sporturi (/forumdisplay.php?fid=66)
+---- Forum: Pe 2 roti (/forumdisplay.php?fid=92)
+----- Forum: Ciclism (/forumdisplay.php?fid=94)
+----- Thread: Ciclism (/showthread.php?tid=184)

Ciclism - Stefan1703 - 02-02-2008 02:44 AM

Sunt ciclisti amatori pe aici? E un sport placut si ieftin care uneori este suficient de rapid ca sa-ti creasca adrenalina (la o coborare cu 50km/h fara maini).
Pacat ca lumea uita sa se distreze si in afara casei.

RE: Ciclism - DJArnold - 02-02-2008 09:00 AM

Eu am facut ciclism .vreo 3 luni cred :) acum vreo 15 ani .
Am 2 frati care au facut ciclism de performanta (ambii campioni nationali, reprezentati ai echiperi Romaniei).
Piatra-Neamtul a avut club sportiv Vointa care era destul de ok candva.dar am inteles ca se va inchide de curand

RE: Ciclism - Stefan1703 - 02-02-2008 11:36 AM

Wow! Nu imprumuti un frate din aia doi? :P

RE: Ciclism - DJArnold - 02-02-2008 12:18 PM

au imbatranit . nu mai sunt buni de nimic :)

RE: Ciclism - bodokid69 - 18-02-2008 11:29 PM

imi place sa ma dau pe dealuri cu bicicleta (downhill) super tare:) si dak mai esti si cu cativa care nu prea stiu sa mearga . razi de bubui :)

RE: Ciclism - DJArnold - 14-04-2008 09:44 AM

E pacat ca se desfiinteaza de tot clubul Vointa. M-am intalnit recent in tren cand veneam de la Bucuresti cu directorul de la Vointa si am discutat mult pe tema asta. Avand o "familie de ciclisti" mi-a fost usor sa abordez si acest subiect. Din pacate nu prea mai sant atrasi tinerii din ziua de astazi de asa ceva.
Pana si Turul Ciclist al Romaniei e un concurs mai mult de forma. Acum 10-20 de ani se organiza in fiecare an Cupa Vointa Piatra-Neamt. Se inchidea centru, participau multi ciclisti din alte tari, etc, etc.Abia asteptam sa vina cate un concurs de ciclism pe la noi sa-mi vad "fratii" in actiune :D

RE: Ciclism - kpac - 14-04-2008 09:19 PM

Două şcoli de cicloturism din Franţa, Firminy şi Saint Bonnet le Chateau, participante la eveniment, au propus municipalităţii din Piatra Neamţ un proiect complementar, prin care un grup de ciclişti români vor parcurge câţiva kilometri împreună cu caravana franceză, pe traseul Bucureşti - Poiana Pinului - Piatra Neamţ. Proiectul, intitulat "Obiectiv România", cuprinde şi "o latură pedagogică, prin stabilirea de contacte între şcolile din Piatra Neamţ şi cele din Franţa şi una culturală, prin promovarea tradiţiilor şi specificului românesc", au anunţat iniţiatorii.

sursa: http://www.schi-romania.blogspot.com/

RE: Ciclism - zonconel - 19-04-2008 11:34 AM

Dar imi putei spune unde as putea gasi cateva date despre concursul de montain-bike organizat pe dealul Carloman pe 18 aprilie? A aparut ceva in presa locala? Pe internet nu am gasit nimic:(

RE: Ciclism - bodokid69 - 19-04-2008 09:04 PM

chiar. a fost. daca poate sa vina cineva cu niste poze.ar fi bine :P

RE: Ciclism - zonconel - 19-04-2008 09:06 PM

bodokid69 Wrote:chiar. a fost. daca poate sa vina cineva cu niste poze.ar fi bine :P

dupa cautari .uite colea cateva poze
http://ciclism.blogspot.com/2008/04/cupa-municipiului-piatra-neamt-la.html

RE: Ciclism - kpac - 19-04-2008 09:25 PM

multumim pt informatii . in presa locala nu aparuse nimic . poate pe luni

RE: Ciclism - tested - 14-12-2009 09:05 PM

pai bine mai atat despre ciclism in Piatra Neamt ?
ori ciclistii care ii stiu eu nu intra pe aici.

RE: Ciclism - booster - 29-03-2010 05:26 PM

Eu fac ture de 40-50 km sau chiar mai mult si caut parteneri de ture.ID-ul meu de mes este dudut06.