-= www.Piatra-Neamt.net =- Forum nemtean

Full Version: Desenele copilăriei
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ştiu că mai sunt un zilion de subiecte pe tema asta pe net. Dar eu vreau să ştiu despre voi, ce urmăreaţi când eraţi copii, de ce vă amintiţi cu drag?
Eu, copil mit'tel, am prins Cartoon Network la început, când încă nu se prostise ca acum. Stau şi mă crucesc la ce se uită fraţii mei (11, respectiv 8) la televizor. Numai Hannah Montana şi desene tip linie-linie-punct-şi-punct.

Şi mă uit cu plăcere, deşi nici ai mei n-au fost contemporani cu ele, la Disney silly simphony sau la desenele anilor '50, 101 dalmaţieni, Doamna şi vagabondul, Bambi...

(Da, sunt fată.)

Prin '90 a apărut Lion King, pe care îl ştiţi cu toţi probabil. Îmi permit să lipesc aici un link spre un filmuleţ fan-made (scuzaţi calitatea video - lipsă), care mie mi-a făcut chele de găină. :) (BTW, vreau buton youtube... *sniff*)

http://www.youtube.com/watch?v=MzRDhhKNfrE
"The Flintstones" prin liceu , "Miaunel si balanel" prin primara , "Cartea cartilor" si "Sandi(y) belle" prin generala , "Dexter" prin facultate si "Spank me ,im virgin" acu' :D
(27-03-2010 06:23 PM)ciki_cean Wrote: [ -> ]"The Flintstones" prin liceu , "Miaunel si balanel" prin primara , "Cartea cartilor" si "Sandi(y) belle" prin generala , "Dexter" prin facultate si "Spank me ,im virgin" acu' :D

Evoluţia gusturilor! *big grin*
"Woody-The Woodpecker Show"
"Povestiri din padurea verde"
"Sindbad marinarul"
Reference URL's