-= www.Piatra-Neamt.net =- Forum nemtean

Full Version: Ze Germans
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
O noua locatie deschisa in Piatra-Neamt pe 1 decembrie.
Intre cinema Panoramic si Plantavorel : chiar langa club d&c.
Berrarie-Pub-Bar la subsol si sus Bar-Internet Caffe.
O gramada de sortimente de bere (peste 15 cred). Preturi foarte foarte bune (1 draught de bere Becks 3 ron - 1 metru de bere Becks 27 ron)
asta da veste buna:beer2::beer2::beer2:
am trecut si eu pe acolo :) prima oara mi-a placut numele :) e misto tare de tot :) recomand
are boom, stie cineva ?
frumos localul. atmosfera klumea, preturi pt toata lumea, servire buna . o idee super. recomand berea nefiltrata :D
AM TRECUT SI EU IERI PE ACOLO, INSA NU ERA DESCHIS DECAT SUS(BARMANUL MI-A SPUS CA LA SUBSOL ESTE INCHIS SI ESTE O ALTA AFACERE!). SINCER NU MI-A PLACUT DELOC. SPATIUL ERA FOARTE RASTANS(3 MASUTE DE CAFENEA) IAR CA SORTIMENTE DE BERE.FOARTE SARAC( 4-5 LA SICLE DE 333ml, INTR-UN FRIGIDER MICUT)!AM CREZUT CA AM GRESIT LOCALUL! AM FOST FOARTE DEZAMAGIT.
SPER SA MA LAMUREASCA SI PE MINE CINEVA!CHIAR SUNT CURIOS.
valina . barul e la subsol. Sambata am fost acolo . Are f multe feluri de bere + promotii . Sus e alta treaba. a fost ceva sala de net
am inteles ca este fainut
sper sa mai apara in piatra asa ceva
ARE PROGRAM ANUME? DE CE MI S-A SPUS CA ESTE INCHIS?
se poate sa fi fost curatenie generala, ca zilele trecute au cam fost niste controale prin oras
Am numarat zilele trecute : vreo 26 de sortimente de bere din care vreo 2 sau 3 germane care nu cred ca se gasesc in alte locatii din Piatra-Neamt. 2 sorimente de bere nefiltrata & preturi foarte mici la toate bauturile .
deja e printre favoritele mele unde este bere vin si eu. pacat ca nu am avut inca ocazia sa merg pe acolo
Meniu Ze Germans (va fi modificat putin - se mai scot sau se mai adauga unele bauturi)

[Image: menu_ze_germans_final1.jpg] [Image: menu_ze_germans_final2.jpg]

[Image: menu_ze_germans_final3.jpg] [Image: menu_ze_germans_final4.jpg]

[Image: menu_ze_germans_cocktails3.jpg] [Image: menu_ze_germans_cocktails41.jpg]

[Image: menu_ze_germans_cocktails1.jpg] [Image: menu_ze_germans_cocktails2.jpg]

[Image: pliantcopy_chillout.jpg]
multumesc pt. informatii! sper sa fie totul ok data viitoare!
stie cineva daca exista si spatiu pt nefumatori?
am citit undeva ca toate localurile din piatra accepta fumatul
e normal ca apropae 80% fumeaza si altfel nu ar avea clienti dar tb sa aiba si un spatiu rezervat nefumatorilor. si nu o masa fara scrumiera cum e in unele baruri ci eventul chiar un separeu in care sa nu se fumeze
Avand sub 100 MP a ales sa fie locatie pentru fumatori din cate stiu eu.

@ionutz_fii daca o locatie are peste 100 MP este obligata ca cel putin 50 % din acea locatie sa fie pentru nefumatori.
iar daca nu are, din cate stiu eu, trebuie sa aleaga, nu?
cel putin asa am auzit.
ms as vrea sa merg diseara cu niste prieteni care nu fumeaza si de asta am intrebat inseamna ca trebuie sa imi schimb locatia:)
"Romanii nu mai au voie sa fumeze in spatiile publice inchise decat in camere special amenajate, potrivit noilor reguli care au intrat in vigoare de la 1 ianuarie 2009. Astfel, potrivit legislatiei, daca merg intr-un bar sau intr-un restaurant, romanii nu mai au voie sa fumeze decat in camere special amenajate, ventilate si care sa nu fie spatii de tranzit sau de acces.
Totodata, spatiile pentru fumat nu mai pot depasi jumatate din suprafata barului sau a restaurantului. In cazul in care localul are o suprafata mai mica de 100 mp, patronul acestuia trebuie sa aleaga: ori se fumeaza, ori fumatul este total interzis in acest spatiu, iar consumatorilor trebuie sa le fie adusa la cunostinta aceasta informatie.
Daca proprietarii spatiilor publice nu vor respecta noile norme, ei risca amenzi cuprinse intre 2.500 si 5.000 de lei."

Sursa : Ziare.com

Ze Germans se incadreaza in catergoria locatiilor sub 100 MP si au ales sa fie un loc unde se fumeaza (din cate tin minte am vazut un afis pe un perete unde scria acest lucuru).

@clubbman - nu stiu cate locatii din Piatra-Neamt care au sub 100 MP au ales fumatul intrezis.
ms mult vad eu unde am s ama duc nu e numaidecat sa nu se fumeze deloc dar sa nu tai fumul cu cutitul
am mers in cele din urma aici. am stat cam o ora pana s-a aglomerat si fumul de tigara si-a facut simtita prezenta din plin. e ok ca bar preturi super ok muzica buna si sper sa se faca ceva cu ventilatia ca la vara nu se mai poate sta acolo. oricum per ansamblu un plus
Hello! In primul rand, multumim Arnold pentru "promoting" :D In al doilea rand, tin sa anunt, in caz ca inca nu se stie, ca programul localului nostru este 16:00-02:00. Meniul, ati observat, presupun, ca s-a mai modificat in privinta preturilor, datorita mult-mediatizatei crize care a determinat cresterea preturilor de producator. Referitor la problema cu aerisirea, stim, suntem constienti ca deranjeaza, insa o sa o remediem pe parcurs.pentru ca nici noua nu ne place, fiti siguri de asta. In cele ce urmeaza o sa prezint programul acestei saptamani, si o sa incerc sa va tin la curent cu ce se intampla saptamana de saptamana:

Marti - 10 martie, incepand cu orele 21:45, va fi difuzat meciul Liverpool - Real Madrid (UEFA Champions League), in rest, muzica chill-out.

Miercuri - 11 martie, incepand cu orele 21:45, meciul Manchester - Inter (UEFA Champions League), in rest muzica jazz&blues.

Joi - 12 martie, va asteptam la un recital de muzica live (Oldies but Goldies) incepand cu orele 20.00.

Vineri & Sambata - 13 & 14 martie - Disco & Club music.

Duminica - Karaoke night cu premiu din partea casei.

Va asteptam!

Pentru relatii si rezervari va punem la dispozitie nr. de tel. de la bar - 0728243249 - intre orele 14:00 - 01.00
Fiind un client fidel al barului ma deranjeaza un singur lucru . sunt niste clienti acolo ( copii la pubertate ) care beau 1 bere si ii ia cu scandal . Nu ar trebui serviti cu alcool indivizii aia. de asta de obicei ca sa ii evit ajung acolo numai dupa 23:00 :lol:
Problema e ca sunt intr-adevar niste minori care vin la noi si consuma alcool, ceea ce este in afara legii, stiu. Eu personal le recomand doar ceai sau sucuri, am si poftit afara intr-o zi pe cativa dintre ei, le am interzis pana si sa joace la aparatele de poker, insa revin a doua sau a treia zi foarte senini si la fel cer cate o bere. de problema mentionata de tine nu am mai auzit (adica sa ajunga sa deranjeze pe ceilalti dupa o bere), insa vreau si eu sa triem cumva clientela. pentru ca nu numai ca nu au voie sa consume alcool sau sa fumeze, in plus, mai si tin mesele ocupate ore intregi blocand rulajul de clienti. este intr-adevar o situatie ce trebuie remediata. :|
am prins eu faze cand tipau unii la altii de la o masa la alta si tot felu . nu prea ma intereseaza ca nu ii bag in seama . dupa ce se elibereaza de ei . sa curga berea nefiltrata si absintul :D
o sa facem sa fie bine :) nefiltrata momentan nu mai este, asteptam comanda noua. iar absinth, azi am facut comanda noua ;))
Bai Kpac las-o mai usor cu bautura 0_o
pai dc credeti ca s-a terminat atata bere. a baut-o pe toata kpac:D
Pages: 1 2
Reference URL's