-= www.Piatra-Neamt.net =- Forum nemtean

Full Version: Carrefour Piatra-Neamt
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
(17-01-2009 11:06 AM)GENERAL07 Wrote: [ -> ]
(16-01-2009 10:12 PM)ionutz_fii Wrote: [ -> ]a spus stefan in seara asta la 1tv ca i-a promis o firma de imobiliare ca va aduce , pe langa sala polivalenta, carrefour si real.

am vazut si eu emisiunea dar nu a promis nimeni nimic. zicea ca Carrefour ar fi interesat de teren in zona salii polivalente dar nu va face nicio investitie in viitorul apropiat

nu stiu ce ai vazut tu, dar el a spus clar cum CINEVA I-A PROMIS ca va aduce, dar el nu este sigur cand si daca se va tine de promisiune
fii mai atent, te rog!
Ionut - iti zic eu sigur ca carrefour nu are ce face cu 8000 mp de teren . poate pentru parcare :)
poate sa fie foarte frumos un minihipermarket, de 5000 mp, ei au si asa ceva
dar ei stiu mai bine
sper sa vina totusi la noi in oras
Decat un super market carrefour express mai bine nu. Aceste supermarketuri se fac in orasele sub 70.000 locuitori. In alte orase ( Oradea, Buzau ) doar suprafata de vanzare este de 4000 mp, dupa care intra birouri, spatii de depozitare si o parcare f mare.
sa fie sanatosi si sa faca un hiper
vom vedea
din cate stiu eu, ei intra in colaborare cu un retail, sa spunem xyz shopping city.
poate ma insel, dar in orice caz sa nu visam prea multe
kaufland are supr de 4000-5000 mp si supr de vanzare de 2000-3000 mp. am pus asa ca nu stiu exact care este suprafata dar e cuprinsa intre cele 2 valori. un carrefour tb sa aiba cel putin 5000 mp supr vanzare
(17-01-2009 07:33 PM)clubbman Wrote: [ -> ]kaufland are supr de 4000-5000 mp si supr de vanzare de 2000-3000 mp. am pus asa ca nu stiu exact care este suprafata dar e cuprinsa intre cele 2 valori. un carrefour tb sa aiba cel putin 5000 mp supr vanzare

ala din suceava cam cat are ( ca pe ala il cunoastem amandoi)
http://www.carrefour.ro/_suceava_prezentare.html scrie 7000mp dar este doar suprafata de vanzare a carrefour-ului cred ca doar carrefour sv are cam 10000mp si shopping city are poate 15000 chiar si mai mult.
se pare ca primaria le va da teren celor de la carrefour
dar din cate am inteles, va fi doar un supermarket din asta, gen plus, nimic mai mult
nu cred ca va face ceva carrefour. au anuntat ca anul acesta nu vor mai investi in extindere datorita crizei.
anul asta, anul viitor
nu conteaza cand, se va face ceva, si va fi supermarket
ar vrea sa deschida la parterul mall-ului de la piata
cica BILLA ar vrea sa deschida un magazin la piatra neamt
deci, mitul Carrefour Hipermarket a fost distrus. Inca o promisiune a lui Stefan a fost spulberata.
las sa se deschida orice mare sa fie concurenta , sa se manance intre ei , ca astia de la Kaufland au dat in NESIMTIRE cu preturile - cresc cu 30-40bani/saptamanal cam la orice produs.
stii care e chestia : decat sa manaci rahat si sa amagesti oamenii , mai bine taci! stefan ar fi iesit primar si fara sa promita carrefour!
carrefour ar fi vrut sa fie asociat cu un complex comercial mare. cum toti ocolesc zona asta, ei vor deschide pana la urma un express.
nu se stie . ei pot deschide un express foarte simplu, prin achizitia unui lant de magazine cum ar fi chip savin. Oricum daca prima data vor deschide un express, vor putea face si un hypermarket dupa aceea
daca fac expres doar cu asta ramanem. ori fac hiper din prima ori expres.
asa e clubbman! ai dreptate! in sfarsit, bine ca in alte parti se poate deschide, mai putin la noi! dar cine stie, poate chitic nu avea habar ce-i cu el, ca de obicei, de fapt!
chiar de se deschide epres e bine pt ca va creste concurenta.
supermarket-uri sunt arhsuficiente! noua ne-ar trebui ceva hiper!
cel mai bun ar fi un centru outlet. deja incep sa fie inlocuite hypermarketurile din S.U.A. de astfel de centre. dar noi mai avem mult de asteptat[/align]
Outletul nu e cu imbracaminte & accesorii ?
Din cate stiam s-a deschis ceva prin Bucuresti .
ideea e ca va fi doar un supermarket
mi se pare destul de mic spatiul de la parterul mall-ului pt un carrefour fie el si expres. doar daca se va face pe vreo 2 etaje ar avea ceva spatiu altfel la perterul mallului nu e loc nici de un plus.
primaria zice ca nu este destul teren pt. un hipermarket
ce minciuni!
normal, mafia condusa de cei de la primarie nu da terenuri investitorilor
din surse mai mult decat sigure, cei de la carrefour au vrut hipermarket la noi in oras
insa, se pare, unii dintre consilierii locali, impreuna cu cativa dintre patronii de ''supermarket-uri'' s-au impotrivit, pt ca aparitia unui hipermarket adevarat la noi ar insemna, mai mult ca sigur, falimentul unor magazine din piatra neamt. nici primarul nu ar fi strain de aceasta poveste, stiindu-se ca a fost finantat in campania electorala de o serie de personaje cu bani, din care fac parte si vreo doi - trei patroni de magazine din oras.
au pus problema de lipsa de teren, ceea ce este total neadevarat, la fel si ideea aia cretina ca cei de la carrefour ar vrea totul gratis, ei dorind doar un ajutor pt. utilitati (adica sa nu fie prea multa birocratie pt. actele necesare).
real nu va mai veni in oras, iar din cate se spune, celor de la avrig 35 care au terenul de la reconstructia si de la fostele fabrici de cherestea li s-ar fi pus bete in roate de catre aceleasi personaje.
nu cred ca li s-au pus bete in roate cum zici tu ci mai degraba cred ca e de vina criza financiara. nici carrefour nu e preg sa investeasca intr-un hiper mai ales ca o mare parte din bani ii castigau de la diferiti concesionari care dupa cum se vede nu prea mai sunt. asa ca tatoneaza terenul cu un expres.
repet, sunt surse sigure
tot ce e posibil dar sincer nu cred ca carrefour sta la mana altora cred ca are destui bani cat sa si mituiasca daca e nevoie dar sincer cred ca ei considera ca nu e timpul pt investitii majore.
ma tata m-ati inebunit cu Carrefour asta! ba face ba nu face! mai da-l in colo de subiect ca deja ma streseaza sa-l citesc.mai bine hai sa deschidem un topic despre fete tinere si cucuiete , si neaparat cu niste poze (de calitate) prinse pe strada sau din trafic (ca au venit caldurile afara si au inceput sa iasa cucuietele in fustitze).astept provincia!
Pages: 1 2 3 4
Reference URL's